Naturalne afrodyzjaki dla mężczyzn na zwiększenie libido, popędu seksualnego

Jako naturalne afrodyzjaki dla panów można stosować mieszanki ziołowe lub poszczególne zioła. Kupując preparaty zawierające mieszanki ziołowe warto sprawdzić czy w swoim składzie zawierają rzeczywiście skuteczne rośliny.

Wyniki kilku badań wskazują, że maca znacząco zwiększa pożądanie seksualne - libido u mężczyzn. Dodatkowo powoduje zwiększenie objętości nasienia, liczby plemników w ejakulacie, liczby ruchliwych plemników oraz ruchliwości plemników.

Również kilka badań wskazuje, że żeń-szeń poprawia libido, erekcję i satysfakcję seksualną. Żeń-szeń i maca to rośliny używane od wielu lat, dobrze zbadane i mogą być bezpiecznie stosowane do dłuższych kuracji.

Tradycyjnie stosowanym środkiem ziołowym na impotencje i dla zwiększenia libido jest johimba lekarska. Wyniki badań potwierdzają, że zawarta w niej johimbina zwiększa libido u mężczyzn.

Innym skutecznym środkiem jest muira puama, która według badań powoduje wzrost libido u mężczyzn.

Według ajurwedy Tribulus terrestris zwiększa płodność, produkcję nasienia i jest używany w leczeniu impotencji. Brak jednak badań działania tego zioła u mężczyzn.

Z pewnością istnieje więcej ziół podnoszących libido u mężczyzn, niektóre z nich stosowane są od wieków w medycynie tradycyjnej. Niestety ich właściwości nie zostały jeszcze zbadane u mężczyzn.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

Komentarze i opinie: