Naturalne afrodyzjaki dla kobiet na zwiększenie libido, popędu seksualnego

Jako naturalne afrodyzjaki dla pań można stosować poszczególne zioła lub mieszanki ziołowe. Kupując preparaty zawierające mieszanki ziołowe warto sprawdzić czy w swoim składzie zawierają rzeczywiście skuteczne rośliny.

Szczególnie wartą polecenia rośliną jest maca. Wyniki badań wskazują, że maca zwiększa libido u kobiet i zmniejsza dysfunkcje seksualne u kobiet po menopauzie W Ameryce Południowej maca stosowana jest od wieków w medycynie ludowej między innymi jako środek wzmacniający, wspomagający wytrzymałość, podawane w okresie ciąży, laktacji oraz w celu zwiększenia płodności. Można ją przyjmować przez dłuższe okresy. Nawet w dużych dawkach nie ma działań ubocznych.

Bezpiecznym, ogólnie wzmacniającym i zwiększającym libido środkiem jest także żeń-szeń. W badaniu kobiety po menopauzie przyjmujące żeń-szeń zgłaszały większy poziom i częstotliwość pobudzenia oraz większą satysfakcję seksualną. Żeń-szeń i maca są dobrze zbadanymi roślinami, używane od wielu lat i mogą być bezpiecznie stosowane do dłuższych kuracji.

Innym ziołem skutecznie podnoszącym libido u kobiet jest muira puama. W badaniu podawana razem z miłorzębem zwiększała częstotliwość i intensywność pożądania seksualnego, zadowolenie z życia seksualnego, zdolność do osiągnięcia orgazmu, intensywność orgazmu.

Według ajurwedy Tribulus terrestris odmładza układ rozrodczy, szczególnie macicę i gruczoły płciowe. Brak jednak badań naukowych nad jego działaniem. Z pewnością istnieje więcej ziół podnoszących libido u kobiet, niektóre z nich stosowane są od lat w medycynie tradycyjnej. Niestety brakuje badań naukowych ich działania u kobiet.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

Komentarze i opinie: